Arşiv

İlk Yarışımız…

27 Eylül 2014 tarihinde organize edilen ilk yarışta tek kategori olup, 6 sporcu start almıştır. Bu yarışın ardından bir sonraki yarış için sabırsızlıklar başlamıştı.

Pist Bisikleti Erkekler

1.Gökhun Kurt, 2. Murat Yavuz, 3. Yağız Samed Atila

6 Haziran 2015 tarihinde sekiz ayrı sponsor desteği ve gönüllülerle birlikte organize edilmiş ikinci yarıştır. Bu müsabakada yurtiçi ve uluslararası 82 sporcu yer almış olup, 6 farklı kategoride start verilmiştir.

1.000’i aşkın seyirciyi ağırlamıştır.

82 sporcunun içinde 12 Milli forma giymiş ve giymekte olan sporcu ve 3 yabancı sporcu ile aşağıdaki 6 ayrı kategoride yarışılmıştır.

e2

Pist Bisikleti Kadınlar

1. Neslihan Gümüş

2 .Anı Değirmenci

3. Nazlı Kök

Pist Bisikleti Erkekler

1. Berk Mercancı

2. Adam Herndon

3. Mohammed Ali Erduran

Yol Bisikleti Erkekler U23

1. Melih Özler

2. Emre Yavuz

3. Muhammet Mustafa Şentürk

Yol Bisikleti Erkekler U30

1. Hakan Yenis

2. Sinan Kartal

3. Mustafa Boynukalın

Yol Bisikleti Kadınlar

1. Esin Yılmaz

2. Neslihan Gümüş

3. Anı Değirmenci

Yol Bisikleti Erkekler Master

1. İrfan Türetgen

2. Erol Özbey

3. Mohammed Ali Erduran

16 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan etkinlik, ülkemizde yaşanan darbe girişimi nedeniyle iptal edildikten sonra 22 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşmiştir. Fixed Gear ve Yol Bisikleti branşlarında toplam 8 kategoride 80’den fazla sporcunun katılımıyla Türkiye’de gerçekleşen en fazla katılımın olduğu pist yarışı olarak tarihe geçmiştir.

Önceki yıllarda olduğu gibi tamamen ücretsiz gerçekleşen yarışta sponsorların desteği ile dereceye giren tüm sporculara ödüller ve tüm katılımcılara hediyeler verilmiştir.

E3 Sonuçlar için tıklayın.

MALTCRIT POSTER-01

2018 yılında Malt Crit E.4 adıyla düzenlenmesi planlanan etkinliğimiz öncesi 2017 Eylül ayında “Track Day” adı altında bir tanıtım düzenlenecektir. Önceki yıllarda edindiğimiz tecrübelere göre yeniden planladığımız yarış hakkında bilgilendirme ve katılımcılar arasında eğlence amaçlı yarışmalar yapılacaktır.

banner1